Metro Exodus se dočká next-gen vylepšení Enhanced Edition

Zveřejněno 16. února 2021

Štítky: ,

Už v listopadu loňského roku došlo k odhalení plánu bezplatného vylepšení Metro Exodus pro PlayStation 5 a Xbox Series X|S, které plně využije grafických schopností obou těchto konzolí. Nyní došlo k upřesnění toho, co můžete od Metro Exodus Enhanced Edition očekávat. Ať už množství vizuálních a výkonových vylepšení, podpory haptické odezvy DualSense nebo nové možnosti posuvníku zorného pole.

Přesně před dvěma lety, když bylo Metro Exodus vydáno, se jednalo o jednu z prvních her podporující Ray Tracing. Protože nové konzole PlayStation 5 a Xbox Series X|S podporu Ray Tracing také nabízí, rozhodli se vývojáři radikálně přepracovat jejich 4A Engine a realizovat své ambice i na konzolích nové generace.

Metro Exodus Enhanced Edition na konzolích a PC

Konzole nové generace budou těžit z rychlosti svých SSD disků a výrazně zkrátí dobu načítání. Pochlubí se balíčky textur ve 4K rozlišení a řadou funkcí specifických pro jednotlivé platformy (vylepšení prostorového zvuku, haptická odezva). I na konzoli Xbox Series S cílí tvůrci na rozlišení 1080p, 60 snímků za vteřinu a podporu kompletního Ray Tracing osvětlení.

Ani PC hráči však nebudou o nic ochuzeni. Vývojáři z 4A Games odhalili jejich nejnovější projekt - Metro Exodus PC Enhanced Edition! Jedná se o verzi hry pro nejvýkonnější herní počítače s grafickými kartami NVIDIA nebo AMD a podporující Ray Tracing a DLSS 2.0.

Vylepšení bude zdarma

A nakonec pro vás máme tu nejlepší zprávu. Všechna tyto vylepšení lze očekávat na platformách PlayStation 5 a Xbox Series X|S a PC pro majitele hry zcela zdarma. V případě PC verze bude Metro Exodus Enhanced Edition dokonce přidána do vaší herní knihovny (Epic Games Store, Steam a GoG) jako samostatný produkt. Všechna vylepšení jsou tak rozsáhlá, že bude vyžadována grafická karta podporující Ray Tracing a nepůjde tak jen o prostou aktualizaci základní hry. Vylepšení pro PC bychom se měli dočkat někdy v průběhu jara, na konzole pak o něco později.

Metro Exodus (s českými titulky) si můžete zakoupit v našem internetové obchodě Playclub.cz.

MOŽNOSTI SDÍLENÍ