Rozšířený gameplay trailer Banishers: Ghosts of New Eden

Zveřejněno 31. srpna 2023

Štítky: , ,

Lovci duchů v nezkrotné přírodě Nové země koncem sedmnáctého století. Láska, krutý boj o přežití a nezkrotný osud vás postaví před ta nejtěžší rozhodnutí.

Společnosti Focus Entertainment a DON’T NOD přinášejí další herní záběry ze svého připravovaného titulu Banishers: Ghosts of New Eden. V dojemném příběhovém RPG budete lovit a bojovat s nadpřirozenými hrůzami, abyste zvrátili tragický osud.

Ve světě, kde duše mrtvých straší na každém rohu, hrajete za dvojici Banisherů. Antea Duarte a Red mac Raith jsou zkušení lovci duchů a milenci, kteří se zavázali chránit živé před hrozbou přežívajících duchů a přízraků. Po katastrofální poslední misi je Antea smrtelně zraněna a stává se jedním z duchů, které nenávidí. Ve strašidelné divočině Severní Ameriky pár zoufale hledá způsob, jak osvobodit Anteu z jejího prokletí.

Ve hře se ponoříte do překrásného, intimního a působivého příběhu dvou osudových milenců. Jako Banisheři vstoupíte do života komunit země New Eden a budete řešit strašidelné případy v mystickém světě, bohatého na tradice, který je sužován nadpřirozenými tvory a starověkými tajemstvími.

Využijte svůj důvtip nebo kombinujte Anteiny duchovní síly a Redův arzenál s cílem porazit a zapudit duše trýznící vše živé. Na vaší cestě vás čekají náročná rozhodnutí, která dramaticky ovlivní váš příběh a osud obyvatel New Edenu – ať už jsou to živí lidé nebo zbloudilé duše. Kolik kompromisů v boji s duchy jste ochotni udělat kvůli své milované, která se stala jednou z nich?

První dojmy českých a slovenských novinářů

Čeští novináři měli možnost vyzkoušet Banishers: Ghosts of New Eden prostřednictvím dema s jednou rozsáhlou kapitolou, která zabrala zhruba dvě hodiny hraní.

„Mohli jsme nejprve prozkoumat vesnici v oblasti New Eden, fiktivního místa zasazeného do reálné historie, konkrétně roku 1695 v americkém státě Massachusetts. Následně nás pak příběh poslal do divočiny, ve které na nás číhaly všelijaké přízraky a oživlé mrtvoly,“ popisuje hratelnou ukázku Ondřej Martinů z Bonuswebu.

Nejde ale pouze o boj, jak dokládá Kristýna Sulková z Vortexu: „Banishers jsou sice akčním RPG, ale Don’t Nod vnímám primárně jako skvělé vypravěče. Umí vystavět příběh, zaplnit ho uvěřitelnými postavami s vlastními osudy, názory a pohnutky a obratně pracovat s dialogy. S radostí jsem shledala, že stejný dojem mám i nyní.“

„Mezi Redem a Anteou je možné většinu času libovolně přepínat a vzájemně se v soubojích podporují. Red je typický bojovník, k tomu se navíc ohání i ohněm, ale také dalšími schopnostmi. Antea je díky svému osudu v nadpřirozenu ještě zběhlejší, a i mimo boj se hodí, že vidí to, co běžní smrtelníci nemohou,“ dodává Kristýna Sulková.

„Během hraní budete muset rozhodovat o určitých událostech, které vždy vedou k jiným výsledkům. K tomu se váže osud Antey, který je s nimi spjatý. Popravdě jsem velmi nerozhodný člověk, takže v těchto chvílích to pro mě nebylo nejjednodušší. Hra do systému voleb zvládá skvěle zakomponovat emoce. Mísí se pocity toho, co považujete za správné s tím, co musíte udělat, abyste přivedli Anteu zpět k životu,“ přidal Matouš Sychra z Doupěte.

„Ohromně mne zaujalo celkové zasazení hry a všechny postavy, nejen ústřední dvojice. Všechny dialogy jsou napsané hodně dobově a syrově, takže působí lidsky a pomáhají tak vyniknout složitým volbám, které musíte neustále dělat. Také průzkum a boj mne hodně bavil,“ svěřuje se Martin Zavřel ze Zingu.

„Red dravé revenanty nejdřív naseká nabroušenou ocelí. Hmotná těla umí spálit magická louč, kombinací lehkých a těžkých útoků vytváříte silnější údery. Těm nepřátelským můžete uskočit, zablokovat je nebo načasovat ripostu a vyvést obludy z rovnováhy. Antea umí na duchy útočit skrze spektrální svět. V něm dokáže rychle létat po bojišti, nebo vytvářet vlny a zasazovat hromadná zranění. Ve výsledku si v soubojích dopřáváte manželský tandem a vytváříte efektní, na pohled líbivá komba,“ přidává informace o soubojích Lumír Havlíček z Hrej.

„Veľmi sa mi páčil svet, ktorý hra v Gamescom deme predostrela. Ako som písal, je temný, unikátny, plný nadprirodzených javov, no aj tak ukotvený v realite. Pritom aj tá temnota je taká príjemne „špinavá“. Ako keď porovnáte moderné sci-fi s Horizontom udalosti,“ popisuje hru Matúš Štrba ze Sectoru.

Banishers: Ghosts of New Eden vyjde 7. listopadu 2023 na PlayStation 5 a Xbox Series X|S a digitálně na PC. Předobjednejte si hru a získejte Wanderer Set DLC, obsahuje oděv Wanderer Outfit a legendární zbraně Cortador a Ascua od dávno ztraceného proslulého banishera.

Banishers: Ghosts of New Eden

MOŽNOSTI SDÍLENÍ