Vyslyšte výzvu ke slávě v Crusader Kings III pro konzole

Zveřejněno 1. dubna 2022

Štítky:

Cenami ověnčená středověká strategická hra od Paradoxu nyní vychází na nejnovější modely Xbox a PlayStation.

STOCKHOLM – 29. března 2022 – Nová království čekají na založení a nové dynastie budou uctívány po celém světě, neboť Crusader Kings III dnes přichází na Xbox Series X|S a PlayStation 5. Oblíbená velkolepá strategická hra s prvky RPG od Paradoxu uchvacuje hráče na PC už od roku 2020 a nyní dostanou i hráči na ostatních platformách šanci prožít a přepsat středověké dějiny.

Ve hře Crusader Kings III hráči vedou královský rod staletími, ovládají postavy a jejich dědice, zatímco se snaží ustanovit a ochránit jejich nárok na území, tituly a slávu. Říši válečného dobrodruha může zdědit i podlejší syn, který změní váš pohled a přístup k pákám moci. Válčení, špionství, diplomacie a náboženství – to vše jsou dostupná a aktivní bojiště v tom největším historickém dobrodružství, které se na konzolích kdy objevilo.

Vlastnosti hry Crusader Kings III:

  • Hratelnost zaměřená na postavy: Každá postava, za kterou hrajete nebo se kterou interagujete, má svou jedinečnou osobnost. Události a možnosti ve hře jsou z velké části ovlivněné tím, jakou osobou jste.
  • Nekonečné možnosti: Hrajte za kterýkoliv ze šlechtických rodů od Islandu přes Indii a Finsko až po střední Afriku, a to během pěti století. Interagujte s potulnými hosty, tvrdošíjnými dětmi, podlými špehy a pobožnými kněžími v propracované tapiserii středověkého života.
  • Vedení války: Shromážděte své vazaly a svolejte domobranu, abyste obléhali nepřátelské hrady nebo uklidňovali povstání. Osobní zdatnost na bojišti vám může přinést velkou čest, ale cestou k vítězství je strategické plánování.
  • Královské sňatky: Šiřte DNA své dynastie po celém světě a umístěte svou královskou pečeť na erb království a vévodství široko daleko. Uzavírejte sňatky kvůli moci a vychovávejte děti, abyste si mohli nárokovat nová území.
  • Světci a hříšníci: Udržujte víru pomocí svých náboženských vůdců nebo páchejte velké zločiny v zájmu státu. Když začne jít do tuhého, vždy můžete přijmout kacířství nebo vytvořit nové náboženství, které bude víc odpovídat prioritám vaší postavy.

Crusader Kings III na konzolích zahrnuje přizpůsobené rozhraní a ovládací schéma šité na míru větším obrazovkám a konzolovým ovladačům. Zcela nová ovládací mapa umožňuje hráčům rychlou a snadnou navigaci v herních nabídkách pomocí spouští, tlačítek a rychlým pohybům analogové páčky. Konzolová edice rovněž využívá klíčových schopností Xbox Series X|S a PlayStation 5 jako je super rychlé načítání kvůli plynulému hernímu zážitku a také haptická zpětná vazba a adaptivní spouště. Hráči na Xbox Series X|S se budou moci přepínat mezi hrou a dalšími aplikacemi, jako je YouTube, pomocí funkce Quick Resume, takže se mohou podívat třeba na návod, jak potlačit povstání rolníků.

Uživatelé PlayStation 5 si užijí stresový mechanismus hry na vlastní kůži, neboť ovladač DualSense fyzicky reaguje na vývoj herních událostí. Čím víc stresu v sobě postava nahromadí, tím větší odpor budou například aplikovat adaptivní spouště na ovladači DualSense. Funkce Activities a Game Help u PS5 rovněž poskytují platformu, která pomůže novým hráčům s prvními krůčky ve světě Crusader Kings.

MOŽNOSTI SDÍLENÍ