Říjnový katalog her aneb zapište si do kalendářů více volna na hraní

Co jste chtěli, co jste zapomněli a co potřebujete. My tohle vše máme 😉

Asi není třeba chodit dlouho kolem horké kaše a jdeme rovnou k jádru pudla. Co asi všichni chceme co nejdříve je temné fantasy souls-like RPG Lords of the Fallen, které nás pustí do dvou prolínajících se světů. Jeden temný, druhý temnější. Smrt vám dá příležitost zachránit svou duši, pokud se zvládnete dostat do světa živých dostatečně rychle, nebo padnete podruhé a už nadobro hordám světa mrtvých. Prolínaní těchto dvou světů vám dá spoustu příležitostí, ale i překážek v cestě za záchranou světa a tato velice zajímavá kombinace dává nový, kreativní a zároveň ještě více napínavý dech tomuto žánru. Hra vyjde 13. října.

Pokud jste však chtěli příběhový sci fi thriller, tak jako my, čeká nás v limitované edici na PS5 jedna pecka. Fort Solis vychází 6. října a zatáhne vás v nádherném prostředí na Rudou Planetu z Unreal Engine 5.2. Záhadné události v těžařské základně vás vtáhnou do napínavého dění, ze kterého není cesty ven kvůli blížící se bouři. Skvělé herecké výkony nabídnou známí herci Roger Clark, Julia Brown a Troy Byker, kteří vás o to více zapojí do napínavého příběhu.

Co ale spoustu lidí zapomnělo je, jak odložit na chvíli své starosti a ponořit se do světa připomínající nám naše dětství. Tu bezstarostnost, bezelstnost a ty dobrý hry co nám ta léta tak krásně domalovaly. Tento měsíc vám to může připomenout více her. První z nich je Asterix a Obelix: Heroes. Strategická a karetní hra z oblíbeného světa galské vesničky a otravných dobyvačných Římanů. Co blíž nám připomene dávná léta lépe než galští hrdinové a jejich kouzelný nápoj? Již 5. října! Nebo snad vás do pohody nakopnou adrenalinové závody Hot Wheels Unleashed 2? Sešlápněte plyn, dokud vám nezbělají klouby prstů na ovladači či volantu a natřete to všem těm hlupákům, kteří vás vyzvali ve vaší hře, vaší dráze, vašem světě! Nebo vás do těch časů přivede krásné kreslené dobrodružství Skabma Snowfall, ve kterém se postavíte silám chaosu? Pro některé to určitě bude nový čas strávený s rodinou a dětmi, které se stanou správci veterinární klinikyAnimal Hospital. To vše už 19. října!

Tak a co jsme to potřebovali? Ó ano. Trošku si procvičit mozkové závity. Propracovaná strategie Cities Skylines II na PC nabídne detailní managment moderního města se všemi jeho potřebami a krásami. Staňte se starostou, o jakým my můžeme tak možná snít, a postavte se do čela nového města a udělejte z něj perfektní metropoli. Čeká vás mnoho překážek, ale o to sladší bude pohled na rušné silnice, zelené parky, zábavní centra naplněná k prasknutí a prosperující obyvatelstvo. Hra vychází 24.října. Ke konci měsíce vychází několik simulátorů, které vás postaví do bot mašinfíry, logistického podniku nebo na sedadlo řidiče tramvaje AKA šaliny.

Mimo plejády odložených produktů, o kterých jsem psal minulý měsíc, nám tu zbývá už jen jediná třešnička na dortu. Adrenalinové závody v divokém terénu Overpass 2. Písek je hrubý a dostane se všude, což možná některé lidi naštve, ale jiní si to užívají na plné obrátky! Pokud jste jedni z těchto milovníků adrenalinových závodů a divoké vyprahlé divočiny, pak je tato hra určená práce pro vás a to už 12. října!

Na co ještě čekáte? Říjen je v plném proudu a samy se ty hry nezahrají!

MOŽNOSTI SDÍLENÍ